Тренди
Зелений колір в інтер'єрі: як зробити кімнату оригінальною
Зелень завжди асоціюється з живою природою. Це колір, що здатен заспокоювати та викликає блаженне розслаблення. Пляшковий відтінок має особливий ефект візуального впливу і розкриває найприхованіші нотки усієї гами. Це сильний, глибокий, виразний колір, якому притаманні надзвичайна благородність й елегантність. Поєднання зеленого кольору в сучасному інтер'єрі базуються як на законах гармонії, так і еклектики. Відтінок вдало підходить і до футуристичного, і до мінімалістичного оформлення кімнати. Це приміщення у стилях лофт, модерн, арт-деко та тих формаціях, котрим притаманна яскравість. Пляшковий зелений в інтер’єрі використовується не лише у ролі бази для сміливого втілення білого, чорного, жовтого, червоного, блакитного. Колір застосовують як тло для аксесуарів та декоративних елементів у приглушених тонах. Зелена гама однаково ефектно виглядає і на стіні, і на підлозі, і у меблях. Незважаючи на появу нових кольорових рішень, зелений колір тримається в інтер'єрі впевнено і залюбки використовується дизайнерами.
Особливості зеленого кольору, втіленого в дизайні житлового приміщення
Застосування зеленого в дизайні сучасних інтер'єрів — рішення універсальне, що стане окрасою будинку й додасть житлу гармонії, спокою, умиротворення, налаштує на філософське сприйняття щоденного побутового клопоту.
Плануючи ремонт, варто заздалегідь не лише визначити відтінок зеленого, що буде втілено у підлозі, стінах, предметах меблювання, а й правильний підібрати мікс відтінків, адже навіть найменша помилка посилить дратівливість небажаного естетичного ефекту та викличе негативні емоції. Отож, відразу відкидаємо темний графіт, насичений червоний, помаранчевий та фіолетовий, натомість робимо акцент на кольорах, від яких не втомлюються очі.
Переваги зеленого кольору в інтер'єрі:
- глибокий символізм, асоціація з весною, літом, рослинністю, що позитивно впливає на психоемоційний стан людини, навіть якщо за вікном — хуртовина;
- ментальний вплив — колір асоціюється з новими планами на життя, великими творчими ідеями, починаннями, посилює бажання жити й творити;
- багата палітра відтінків (від смарагду до оливи) надає можливість підібрати фарбу максимально індивідуально;
- нейтральність, гармонійність у колаборації з іншими кольорами, тому ви завжди зможете підібрати вдалу комбінацію для декору приміщення, не порушуючи його головної ідеї;
- підходить для оформлення кухонних та спальних зон, а завдяки штучному освітленню, можна створити зручні мінілокації для релаксу;
- відтінки листя й білого, зосереджені в одній локації, дозволяють візуально збільшити її площу, наповнити приміщення свіжістю та легкістю. Зелений часто розбавляють білим для досягнення ефекту рівноваги основної гами.
Вплив пляшкового зеленого на концепцію кімнати
Пляшковий зелений вважається домінуючим, інтенсивним і виразним — навіть невеликий фрагмент цього кольору у приміщенні не залишиться без уваги присутніх. Але задля досягнення очікуваного позитивного враження, використовувати пляшковий зелений потрібно обачно, зі знанням справи, інакше кімната перетвориться на зеленого монстра. Не врятує й освітлення! Та для початку варто з'ясувати мету використання зеленого відтінку:
- задля пожвавлення колористичної тональності;
- аби додати предметному оформленню елегантності, натуральності;
- для створення бази або витримки інтриги для загальної стилізації.
Відтінки зеленого дуже добре поєднуються з нейтральними кольорами, а саме — бежевим і сірим. Природна фарба досягне порозуміння з гамою натуральної деревини із притаманним їй автентичним візерунком. Стосунки зеленого та коричневого стануть феєричною прелюдією до оформлення локації в стилі міських джунглів. Подих свіжості — дует пляшкового з пудрово-рожевим. Кольори доповнять один одного й дозволять партнерові розкритись у найвигіднішому амплуа. На тлі темно-зеленої стіни буде романтично виглядати м’який диван рожево-квіткового кольору зі світлими дерев'яними бильцями. Цікаве рішення для стилю прованс, якщо ви закохані у природу.
ПРОДУКТИ З ЦІЄЇ КОЛЕКЦІЇ
Пляшковий зелений в інтер’єрі вітальні, спальні чи кабінету набуває більшого благородства, якщо його поєднати із золотом. Блискучі аксесуари у вигляді фоторамок та предметів декору, парчевий текстиль в концепції диванних подушок та портьєр — все це ефективні елементи стилізації, що випромінюють розкіш і водночас витримують невимушену елегантність. Не менш потужний тандем — поєднання зеленого із синім. Це зустріч двох яскравих домінаторів, яким вкрай потрібен м’яке ніжне тло, що заспокоїть їх внутрішнє напруження та дасть змогу енергії вибуху трансформуватись у вир розслабляючого позитиву. Така стилізація буде дійсно унікальною, особливо, якщо до гри кольорів додати вкраплень теплого бежу та відтінків коричневого за рахунок меблів, аксесуарів.
Чи варто шукати нове поєднання зеленого кольору в інтер'єрі? Чому б ні! Гама досить динамічна, свідченням чого є колекція плитки для підлоги та стін від польського виробника Opoczno.
- М'ятний колір з ефектом бетону — креативна колекція CRAZY MINT, вдале рішення для сучасної ванної кімнати.
- Темний та світлий відтінки м'яти стали основою для настінної плитки FRANSUA. Симетричний малюнок у вигляді дрібних цеглин додає дизайну вишуканості.
- Гладкий та текстурний сатин для стін — колекція GREEN SHOW з вражаючим ефектом лісової свіжості.
- Для створення оригінальних житлових просторів підійде яскрава візерункова колекція FLAVIO COLOR, у якій сіро-зелений використано як фрагмент орнаменту. Чудова фактура для кухні.
Зелений колір стін: інтрига вашої вітальні
Намагаючись зробити з зеленого головного героя усього інтер'єру, не варто забувати про місію інших кольорів. Ставитись до пляшкового варто в контексті конкретної стилізації і саме як до тла — бази усієї предметної композиції. Стіна в тоні пляшкової зелені ідеально підійде для вітальні, де відбудеться контраст з сірим диваном і бежевими дерев’яними шафами. Флористичні мотиви у вигляді декоративних подушок та віконних штор додадуть антуражу виразності.
Керамічна плитка у кольорі пляшкової зелені ідеально підійде для кухні та ванної кімнати. Це локації, у яких свіжий енергійний колір виглядатиме логічно. У ванній кімнаті можна використати зелену плитку METRO, заповнивши простір між стільницею та кухонними настінними шафками, оздобленими сірими фасадами. У ванній кімнаті варто застосувати геометричні гексагони, що вміло створюють стильний фон для темних настінних шафок з золотими елементами.
Не лише у сюжеті стін, а й у меблях зелений виглядає ефектно! Пляшковий в інтер’єрі можна розглядати як потужний колористичний акцент, що з’являється, скажімо, в образі дивану або крісла. Це колір, що ефектно виглядає у тканинах, особливо, якщо це оксамит чи плюш — матеріали оздоблення крісел, диванів, пуфів, стільців.
У будь-якому разі, пляшковий зелений захоплює та вражає. Це — елітний колір, і його високий статус неодмінно відобразиться у загальній картині створюваного інтер’єру.