Тренди
ЯК ЗРОБИТИ ПІДДОН ДУШОВОЇ КАБІНИ З КЕРАМІЧНОЇ ПЛИТКИ?
Мінімалізм – модний стильовий напрям у сучасному дизайні інтер'єрів. При плануванні ванних кімнат він зустрічається все частіше, випереджаючи за популярністю інші актуальні стилі та тенденції. Позачасовий характер інтер’єру та функціональність надає ванній кімнаті сучасне сантехнічне обладнання, на яке ми завжди й орієнтуємося при оформленні цього приміщення. Піддон для душу з плитки, розташований на одному рівні з площиною підлоги, вважається на сьогодні наймоднішим трендом.
Продукти з цієї колекції
Душовий піддон із плитки – сучасне рішення для ванної кімнати
Новітні тенденції оформлення ванних кімнат передбачають використання душу замість громіздкої ванни, що є оптимальним рішенням планування цього приміщення, оскільки це:
- забезпечує його потрібну функціональність;
- робить більш зручним та комфортним користування сантехнічним обладнанням для всіх членів сім'ї, включаючи дітей;
- формує зовсім по-новому стиль інтер'єру кімнати.
У стильних і розкішних ванних кімнатах, оформлених зі смаком у дусі останніх модних тенденцій, душова кабіна є прохідною, тобто виконаною у стилі walk-in. У ній замість піддона традиційної форми та конструкції встановлено втоплений у підлогу злив, навколо якого вся поверхня викладена плиткою. Піддон для душу з плитки надає душовій зоні надсучасний вигляд, а сама ванна кімната здається надзвичайно просторою.
Душовий піддон із плитки може огороджуватися прозорою скляною конструкцією, через яку добре проглядається ефектне облицювання стін. Разом із плитковим покриттям підлоги всієї ванної кімнати це забезпечить однорідний зовнішній вигляд приміщення та єдиний характер оформлення його інтер'єру. Проте реалізувати цю ідею досить складно, адже не кожний пересічний громадянин знає, як правильно зробити піддон душової кабіни та з чого треба починати. Саме на цьому варто зупинитися більш докладно.
Як зробити піддон для душу: особливості та основні етапи монтажу
Перед початком робіт із влаштуванню душового піддона з плитки треба обрати спосіб відведення води. Це можуть бути такі популярні рішення, як точкові та лінійні зливи (трапи) або приховані плиткові душові піддони, що являють собою готові комплексні системи з ущільнювальним килимком для надійної гідроізоляції, вбудованим сифоном і зливом.
Планувати піддон для душу з плитки, незалежно від обраного рішення з водовідведення, слід ще на етапі проєктування ванної кімнати. На цій початковій стадії потрібно продумати:
- місце монтажу піддона – краще, якщо воно буде знаходитися близько протилежної від входу стіни;
- розмір майбутньої споруди;
- які матеріали використовувати для будівництва.
На першому етапі монтажу душового піддона з плитки потрібно зробити виїмку в підлозі для розміщення сифона, злива та гідроізоляції або залишити для них вільний простір ще на стадії заливки бетонної стяжки. Глибина виїмки залежить від загальної висоти обраного обладнання для водовідведення.
На другому етапі, коли виїмка буде готова, необхідно укласти гідроізоляцію – при цьому потрібно надійно ізолювати не тільки бетонну основу піддона та його бічні грані, але й краї лінійного водовідведення з використанням спеціального фланця. Особливої уваги потребують місця, найбільш схильні до затоплення, що розташовані на стику стін з підлогою. Їх потрібно захистити від проникнення води ущільнювальною стрічкою. Для гідроізоляції душового піддона найкраще підійде рідка плівка, що забезпечує ефективний захист, відрізняється простотою у використанні та довговічністю. Її наносять пензлем або валиком у кілька шарів на суху бетонну поверхню (загальна товщина – 2 мм). Завершальною фазою цього етапу буде підключення системи водовідведення до каналізації.
На третьому етапі потрібно зробити бетонну основу піддона таким чином, щоб забезпечити необхідний нахил підлоги душової зони в напрямку зливного отвору. При лінійному водовідведенні злив краще розташовувати біля стіни, а підлогу влаштувати з нахилом 2%. При точковому водовідведенні треба виконати нахил конвертиком, що передбачає відведення води до зливного отвору з чотирьох сторін.
Якщо ви плануєте на перспективу встановити огорожу душової зони або душову кабіну, закласти в бетонну основу елементи для їх монтажу потрібно саме на цій стадії, щоб потім не довелося розбивати та переробляти плиткове покриття.
На четвертому, кінцевому етапі, по закінченні всіх попередніх робіт та після повного висихання бетонної основи піддона, можна приступати до його облицювання керамічною плиткою.
Продукти з цієї колекції
Яка плитка підійде для душового піддона
При виборі плитки для облицювання душового піддона насамперед треба керуватися не естетичними міркуваннями, а характеристиками та властивостями того чи іншого плиткового підлогового покриття. Важливо, щоб обрана плитка відрізнялась:
- низьким водопоглинанням;
- нековзною поверхнею, тому обирати слід матову плитку, навіть з делікатною структурою;
- невеликими розмірами, щоб її зручніше було класти, дотримуючись потрібного нахилу підлоги. Плитку великого формату доведеться часто обрізати, що не лише збільшує витрату часу на виконання цієї роботи, але й може вплинути на кінцевий результат. Тому підлогу піддона краще облицювати плиткою меншого формату та мозаїкою.
З огляду на всі ці обмежувальні умови, можна обрати для облицювання поверхні піддона для душа з плитки, наприклад, такі наші колекції, як:
- Passion Oak, у якій представлена плитка у вигляді довгих дощок, що мають ширину 15 та 20 см, високий (R10) клас протиковзання та матову поверхню, структура якої імітує текстуру поздовжнього зрізу дуба. Така плитка поєднує в собі сучасний дизайн і практичні риси, тож вона чудово підійде для укладання на підлогу душового піддона та стіну, що допоможе ефектно виділити душову зону;
- Nerina Slash – плитка цієї колекції напевно припаде до смаку прихильникам сірого кольору бетонних поверхонь. Вона виробляється в трьох відтінках із візерунком і графікою бетону, форматом 60х60 см, і буде гармонійно виглядати на підлозі ванної кімнати з сучасним дизайном або оформленій у стилі лофт;
- Arego Touch – дизайнерська колекція, що включає плитку з ректифікованою матовою структурою та малюнком, стилізованим під поверхню із бетону або шкіри. Вона випускається у природних сірих і бежевих тонах, тому підійде тим, хто хоче додати в інтер'єр нотки аскетичності.
Для облицювання душового піддона з плитки важливо використовувати такі клейовий розчин та засіб для затирання плитки, що відрізняються водонепроникністю.
Які переваги та недоліки має душовий піддон з плитки
До переваг піддона для душа, виготовленого з керамічної плитки перед аналогами з акрилу, сталевими та іншими душовими піддонами та кабінами, можна віднести:
- можливість влаштування піддона будь-якого розміру, що обмежуються лише габаритами ванної кімнати, у формі квадрата, прямокутника, кола, трикутника або іншої конфігурації;
- розмаїття конструкційних рішень – ви самі обираєте, яким зробити душ без піддона: з бортиками або без них, з огорожею будь-якої висоти або без огороджувальних конструкцій, з поверхнею, що піднесена над підлогою ванної кімнати або викладена врівень з нею;
- неперевершену естетику та гармонійне поєднання з іншими елементами інтер'єру ванної кімнати, завдяки можливості підібрати плитку відповідного для загального дизайну кольору, текстури та малюнка;
- більш довгий термін експлуатації – душова зона з піддоном із плитки прослужить набагато довше будь-якої душової кабіни або піддона;
- простоту догляду та обслуговування – керамічну плитку можна легко помити з використанням звичайної побутової хімії.
Головним недоліком душового піддона з плитки є велика трудомісткість монтажу. При цьому й спорудження такої душової зони займає багато часу, необхідного на висихання стяжки, а потім ще й клею, використовуваного для укладання плитки. Тепер, знаючи як зробити піддон душової кабіни, ви зможете зробити це самостійно, а замовити плитку потрібного дизайну, розміру та кольору можна на нашому сайті.