Тренди
ЯК КЛАСТИ ПЛИТКУ?
Укладання керамічної плитки – складний процес, що потребує певних знань і навичок. Якщо ж ви купили плитку для облицювання стін та підлоги на кухні або у ванній кімнаті, та вирішили покласти її власноруч, вам потрібно знати деякі правила та особливості виконання цієї роботи. Ми вирішили надати вам кілька слушних порад щодо того, як класти плитку, що стануть у нагоді початківцям і тим, хто вже має деякі навички в цій роботі. Сподіваємось, що наші рекомендації допоможуть вам зробити керамічні поверхні більш естетичними та уникнути проблем з відшаруванням, тріщинами або відпаданням кахлю.
Як правильно покласти плитку: 5 головних правил
Для правильного укладання плитки потрібно дотримуватися наступних важливих правил, що є загальними при облицюванні будь-яких поверхонь: стін або підлоги.
1. Обов'язково виконуйте гідроізоляцію поверхні
Основу для укладання керамічної плитки неодмінно треба захистити від вологи. Для цього необхідно ретельно очистити поверхню від пилу та сміття. Якщо стіна або підлога має тріщини та порожнини, їх треба зашпаклювати, а за наявності великих за розміром виступів – вирівняти основу. Стіни можна заштукатурити, а підлогу залити бетонною стяжкою або вирівнювальним розчином.
Чисту та рівну поверхню, перед тим як покласти на неї плитку, треба вкрити рідкою фольгою, яка є гарним герметиком, а потім наклеїти ущільнювальну стрічку в кутах між підлогою та стіною, та покрити поверхню шаром ґрунтовки.
2. Зробити план укладання плитки
Часто цей важливий етап облицювання не беруть до уваги навіть люди, що мають деякі навички. Проте, знаючи розміри поверхні та габарити плитки, можна розробити схему її розкладки, що допоможе уникнути зайвих витрат матеріалу. На цьому етапі робот знадобиться рулетка та звичайний водяний рівень, за допомогою якого можна точно виміряти горизонтальність і вертикальність будівельних конструкцій.
3. Використовувати різні способи приклеювання плитки
При облицюванні керамічною плиткою наносити клей можна трьома способами:
- на зворотну сторону плитки (підходить для досвідчених плиточників);
- на поверхню основи (стіну або підлогу);
- на плитку та поверхню, яку треба облицювати.
Комбінований метод нанесення клею використовується у тому випадку, коли поверхня має невеликі нерівності, що можна виправити додатковою товщиною клейового шару, або при облицюванні керамогранітом, аби підвищити його адгезію. При нанесенні клею на поверхню основи та монтажну сторону плитки, притримуйтесь потрібної товщини клейового розчину. Якщо його буде забагато, залишки клею будуть випливати по боках, заповнюючи зазори між плитками. При недостатній кількості клею, під плиткою може утворитись порожнеча, до якої потрапить вода, що призведе до розтріскування кахлю.
4. Враховуйте можливість температурного розширення плитки
У місцях з'єднання стіни з підлогою необхідно залишати деформаційні щілини, аби при тепловому розширенні плиток уникнути пошкодження або відклеювання кахлю. Це насамперед важливо при плитках великого розміру та облицюванні підлоги з підігрівом.
5. Обов'язково виконуйте фугування швів між плитками
Фугування, або затирання швів виконується тільки після повного висихання клею. Зазвичай рекомендується витримати не менше 12 годин після облицювання поверхонь, а деякі майстри фугують шви лише за кілька днів. Адже, якщо клей буде ще залишатися вогким, на поверхні затирки можуть з’явитися плями, що псуватимуть зовнішній вигляд. Як виконувати роботи з фугування можна дізнатися на нашому сайті.
Як класти плитку на стіну
Якщо ви плануєте облицювати керамічною плиткою на кухні або у ванній кімнаті не тільки стіни, але й підлогу, починати роботи потрібно саме з поверхні стін. Для укладання плитки вам знадобляться:
- рулетка;
- будівельний рівень;
- косинець;
- шпатель зубчастий для розрівняння клею та влаштування в клейовій масі борозенок;
- плиткоріз або інший інструмент, яким можна різати плитку;
- дистанційні хрестики для витримування однакового розміру зазорів між плитками.
Перед укладанням плитки підготуйте поверхню та вкрийте її ґрунтовкою. Зробіть план облицювання, враховуючи:
- схему розкладки кахлю;
- розміри плитки;
- ширину швів.
Не забувайте залишати деформаційні щілини на стиках стіни з підлогою. Складайте схему розкладки таким чином, щоб обрізана плитка мала розмір, не менший ніж половина її ширини.
Перед укладанням кахлю треба виконати розмітку стіни за допомогою рівня та шнура, накресливши горизонтальну лінію на відстані висоти плитки від підлоги з урахуванням ширини шва. Прикріпіть до стіни дерев’яний брус або металевий профіль таким чином, щоб його верх збігався з наміченою лінією.
Починаємо укладати плитку знизу, від поверхні бруса або профілю. Для цього треба нанести клей на невелику ділянку стіни та розрівняти його зубчастим шпателем. При комбінованому способі нанесення клею, борозенки у клейовому розчині на плитці та стіні повинні бути взаємно перпендикулярними.
Приклеюємо плитку до кінця ряду та переходимо до другого, не забуваючи встановлювати дистанційні хрестики. Їх треба буде вийняти перед остаточним затвердінням клею. Періодично перевіряйте за допомогою рівня вертикальність укладки. Спочатку укладаємо тільки цілий кахель, а потім вже переходимо до його різки.
Після висихання клею треба зняти рейку, встановлену на горизонтальній лінії, та викласти нижній ряд.
Як правильно покласти плитку на підлогу
Перед тим, як класти плитку на підлогу, треба вирівняти поверхню, покрити її гідроізоляцією, ґрунтовкою та виконати розмітку, щоб нанести лінію, по якій починати робити укладку. Облицювання підлоги виконують, починаючи зі стіни, розташованої навпроти входу в приміщення. Аби нанести вздовж неї рівень укладки першого ряду, треба знайти центр дверного отвору та провести через нього лінію, перпендикулярну двері, до протилежної стіни, користуючись шнуром і косинцем.
Далі по лінії потрібно викласти без клейового розчину ряд плиток з дистанційними хрестиками між ними. Уклавши останню цілу плитку, провести вздовж її зовнішнього краю лінію, перпендикулярну тій, що вже була проведена раніше. Саме по цій лінії, що пройде вздовж стіни треба укладати перший ряд. Бажано щоб різаних плиток було якнайменше та вони знаходились у непомітному місці.
Плитки укладають на підлогу тим же способом, як і на стіну. При цьому треба постійно перевіряти горизонтальність керамічної поверхні.
Тепер, знаючи як правильно класти плитку на підлогу та стіну, ви зможете виконати цю роботу самостійно. Замовити ж плитку будь-якого розміру та формату можна на нашому сайті.