Тренди
Дизайн ванної кімнати з душовою кабіною
Ванна кімната, обладнана душової кабіною замість ванни, або додатково до неї — це актуальний та функціональний простір, в якому враховано всі умови для комфортного відпочинку та гігієни. І задля втілення сучасного дизайну ванної кімнати з душовою кабіною, варто обдумати оздоблення стін та підлоги, яке створюватиме настрій та індивідуальність проєкту.
Вибір стилю ванної кімнати з душовою кабіною
Серед великої кількості цікавих колекцій керамограніту та керамічної плитки буває складно вибрати найкращі поєднання. В такому випадку рекомендуємо орієнтуватися не на окремі лінійки оздоблення, а на стилі інтер'єру, яким властиві певні відтінки, принти та текстури.
Класичний дизайн ванної кімнати з душовою кабіною
Характеризується елегантністю, витонченістю та естетикою поза часом. Цей стиль поєднує традиційні елементи з розкішними деталями, створюючи затишну і водночас вишукану атмосферу.
Дизайн ванної кімнати з душовою кабіною часто заснований на використанні плитки з текстурою чорного, білого, бежевого мармура з ледь помітними або констратними та виразними прожилками. Варіант оздоблення для дому, готельних номерів, SPA-центрів — колекція LUNA GOLD, що гармонійно поєднується з чорною, графітовою та білою сантехнікою. До неї пасуватиме душова стійка та змішувачі в бронзовому, золотому, мідному, срібному кольорах з матовою та глянцевою поверхнею. Душова кабіна може бути квадратною або прямокутною — прямі лінії підкреслять елегантність класичного стилю.
Колекція керамічної плитки LUNA GOLD
Сучасний дизайн ванної кімнати з душовою кабіною
В сучасному дизайні вітається лаконічність, вільний простір, відчуття свободи та спокою. Душова кабіна може бути мінімалістичною — з тонкими профілями та фурнітурою, що майже непомітні в її конструкції.
В оздобленні підлоги та стін вітається покриття з текстурою каменю або бетону, як в колекції STORMY. Світло-сірі відтінки створюють бажаний затишок та відчуття балансу навколо. На їх тлі можна вигідно виділити незвичний дизайн меблів або сантехники — асиметричну раковину, інтегровані в стіну полиці або дизайнерське дзеркало.
Колекція керамічної плитки STORMY
Скандинавський дизайн ванної кімнати з душовою кабіною
Скандинавський дизайн ванної кімнати з душовою — ненав’язливий, повітряний та світлий. В ньому переважає білий, світло-сірий, кремовий кольори та текстура світлої деревини, які створюють відчуття простору та близькості до природи. Вітаються скляні прозорі душові кабіни без візерунків та написів. Аксесуари – простого дизайну, що виконуватимуть практичну функцію: це можуть бути дзеркала без рам, прості полиці, тримачі для рушників.
Вдалим рішенням може стати колекція DURIN, в якій враховано головні елементи скандинавського стилю — однотонна палітра без принтів. Плитку можна використати для облаштування зони душової кабіни, щоб виділити її у дизайні ванної кімнати.
Колекція керамічної плитки DURIN
Дизайн ванної кімнати з душовою кабіною у стилі кантрі
Головна ідея стилю кантрі полягає в створенні відчуття атмосфери заміського будинку. Вітаються м’які плавні контури меблів, переважно з деревини або його імітації. Для кантрі-стилю характерні душові кабіни з бронзовими або латунними елементами.
Серед традиційних відтінків переважають теплі кольори — бежевий, кремовий, світло-коричневий, теракотовий. В плитці з текстурою деревини часто зустрічається виразна імітація сколів, грубих зрізів, наче виконаних простими столярними інструментами без використання шліфувальних машин.
Колекція WOOD CREATION може відтворити задум про стилізацію ванної кімнати під стиль кантрі. Бежевий та коричневий відтінки деревини мають виразну текстуру, що без зайвого декору відтворить затишний інтер'єр заміського будиночку.
Дизайн ванної кімнати з душовою кабіною у стилі лофт
Дизайн ванної кімнати з душем в стилі лофт функціональний, дещо брутальний та дуже виразний. Для його відтворення гарно підходить чорне, сіре, коричневе покриття з імітацією бетону, дерева, каменю та металу. Душова кабіна з чорними або хромовими профілями та фурнітурою чудово підходить для такої ванної.
Колекція HEDON демонструє цікаве рішення підлогової плитки з текстурою каменю, що створює імітацію мозаїки з маленьких каменців. А колекція SEPHORA пропонує покриття в темних відтінках, яким можна викласти підлогу та стіни, щоб створити сміливий та виразний дизайн з чіткими геометричними лініями.
Колекція керамічної плитки SEPHORA
Варіанти облицювання стін ванної кімнати з душем до підлоги
Безумовна перевага душових кабін без піддону — це створення відчуття легкості та відсутність зайвих громіздких деталей у ванній кімнаті. Така кабіна вважається безпечною, адже при вході не потрібно переступати бортик. Для зливу води в душовий трап робиться невеликий кут нахилу підлоги, тому в бортиках немає необхідності. Дизайн зливної системи підбирають під колір та стиль душової лійки та змішувача.
Дизайн ванни з душовою кабіною можна зробити дуже сучасним та оригінальним, вибравши для стін та підлоги однакову плитку, й створивши відчуття єдності без кутів та стиків. Або вибрати кілька варіантів дизайну плитки, аби наситити інтер'єр цікавими текстурами та принтами.
Зонування
Душова зона у ванній кімнаті виділяється плиткою з окремим виразним дизайном. Наприклад, на тлі основних стін, оздоблених плиткою під мармур, душову зону можна викласти плиткою з флористичним дизайном, як в колекції LEAN. Таким чином, на душова кабіна стане акцентом й виділятиметься в проєкті.
Непомітне інтегрування
Якщо до душової не бажано привертати багато уваги – її можна оформити в одній кольоровій гамі з іншими зонами ванної кімнати. В цьому випадку всі стіни мають бути викладені плиткою з однієї колекції. Витончений та спокійний дизайн можна відтворити з колекцією FIRST ROW.
Підлога душової зони в поєднанні зі стелею
Нетиповим рішення стане оздоблення стелі душової зони в тому ж кольорі та дизайні, в якому виконано підлогу. Стеля наче вибиватиме дизайнерське рішення підлоги — це додасть декоративності проєкту. Наприклад, підлогу душової кабіни можна викласти плиткою GRAND WOOD NATURAL SAND, що імітує світлу деревину. А стелю оформити натяжним полотном в такому ж дизайні.
Поради з вибору плитки за характеристиками
- - Розмір. Плитка великого формату візуально збільшує простір, тоді як дрібна підходять для створення мозаїки, дизайну печворк або іншого декорування.
- - Покриття. Глянцева плитка відбиває світло й робить приміщення яскравим та сяючим, матова — менш слизька та не створює відблисків світла.
- - Принти. Для сучасного інтер'єру все частіше пропонують однотонну плитку без тематичних принтів. Популярні також натуральні текстури – бетону, дерева, каменю, вапняку.
Трендові кольори у дизайні
Тренди в облицюванні ванної кімнати постійно змінюються та еволюціонують – дизайнери пропонують свіжі рішення й дивують гармонійними поєднаннями кольорів та текстур. Проте найбільш оригінальний та нетиповий дизайн ванної з душовою кабіною часто базується на знайомих кольорах, що стають базою для реалізації різних задумів.
- - Білий. Робить ванну кімнату світлою й візуально збільшує простір. Наприклад, колекція PARMINA поєднується з будь-яким стилем та іншими кольорами. Важливо правильно декорувати кімнату та підібрати сантехніку й меблі, які зможуть відтінити біле оздоблення так, аби воно не створювало відчуття холоду та надмірної стерильності.
- - Сірий. Додає інтер'єру сучасності та елегантності. Широка гама відтінків від світло-сірого до графітового в колекції TENEZA GREY дозволяє зробити інтер'єр теплим та вишуканим або суворим та стриманим.
- - Синій. Використовується в багатьох сучасних стилях — бохо, скандинавський, етно, адже надає ванній відчуття природності та свіжості. Синій доволі самодостатній колір, тому потребує обережного підбору відтінків для гармонійного поєднання з іншими кольорами. Глибокий морський відтінок оздоблення з колекції SPACE стане натхненням для відтворення інтер’єру в класичному або сучасному стилі.
- - Чорний. Створює дещо драматичний й розкішний ефект як колекція ROYAL BLACK. В класичному поєднанні до нього чудово пасує білий колір, а щоб додати сучасних акцентів – можна обрати золоті та металеві деталі.
- - Бежевий. Кремові, пісочні та всі відтінки бежевого з колекції TENEZA BEIGE підходять для будь-якого інтер'єру й легко комбінуються між собою та з більш яскравими кольорами. Рекомендується комбінувати бежевий з виразними деталями, аби він не загубився в інтер'єрі.
- - Металеві відтінки. Золото, мідь, бронза додають інтер'єру сучасності й розкоші. Вони відбивають світло, створюючи цікавий ефект мерехтіння, проте потребують обережного використання, аби не перевантажити інтер'єр надмірним сяянням.
Актуальний декор
Ванна кімната, як і будь-яке інше приміщення в будинку, заслуговує на стильний та функціональний декор. Існує кілька актуальних трендів і порад з декорування ванної кімнати, які допоможуть створити сучасний та комфортний простір.
Імітація натуральних матеріалів
Керамічна плитка та керамограніт допоможуть відтворити натуральні матеріали в інтер'єрі. Полички, оздоблені плиткою під дерево, або ніша в стіні, стилізована під бетон, створюють бажане відчуття близькості до природи.
Геометричні мотиви
Останнім часом геометричні фігури, абстракція та прості принти є дуже популярними та пропонуються замість традиційних квіткових акцентів. Не обов’язково викладати геометричною плиткою всі стіни або підлогу – достатньо використати її у ролі декору та прикрасити зону душу або ванни.
Відкриті полиці в стіні
Таке рішення можна відтворити будівельним способом під час виконання ремонтних робіт. Полички в стіні актуальні також всередині душової кабіни, замінюючи собою підвісні металеві етажерки. Також їх можна зробити на будь-якій іншій стіні з метою відмови від встановлення габаритних меблів.
Декор ванної кімнати може бути різноманітним і відображати індивідуальний стиль господарів. Важливо враховувати функціональність, комфорт та естетичну привабливість при виборі покриття, меблів, душової кабіни та декору. Використовуйте сучасні тенденції, аби створити ванну кімнату, яка буде не лише красивою, але й зручною для щоденного використання.