Тренди
Дизайн маленьких ванних кімнат
Створення дизайну маленьких ванних кімнат — цікаве та творче завдання, адже невелика площа приміщення потребує нестандартних рішень, завдяки яким простір стане дійсно комфортним та функціональним. Під час планування дизайну виникає багато питань: обрати душову кабіну чи ванну, плитку великого формату, маленьку або середню, та як організувати простір для зберігання речей.
Головне – пам’ятати, що рішень для оздоблення та декорування насправді багато. Варто діяти покроково й поступово наповнювати маленький простір деталями, аби не перевантажити його.
Вдалі кольорові рішення у дизайні маленьких ванних кімнат
Плануючи дизайн малих ванних кімнат, рекомендується надавати перевагу рішенням, які зможуть створити візуальний ефект збільшення простору. В таку ванну кімнату не вдасться поставити більше меблів та сантехніки, проте її можна наповнити відчуттям свободи, світла та свіжості, що є пріоритетним завданням у більшості випадків.
Першим та ефективним способом досягти відчуття гармонійного й розширеного простору буде вибір колірної гами. Правильним рішенням стане комбінація кольорів та відтінків, які подобаються власникам проєкту, адже саме в такій кімнаті вони почуватимуться зручно. Але якщо слідувати рекомендаціям дизайнерів – варто звернути увагу й на такі пропозиції:
- Світлі відтінки
- Глянцева фактура
Пастельні кольори мають властивість візуально збільшувати простір, наповнювати його простором, свободою та світлом незважаючи на час доби. Ванна кімната, оформлена в білому, кремовому, бежевому кольорах — класичне, завжди актуальне та безпрограшне рішення.
Додатковими кольорами можуть стати світлі відтінки рожевого, сірого, блакитного, лілового. Також можна розглянути готові колекції плитки для оздоблення маленьких ванних кімнат, в яких вже гармонійно підібрано основне й декоративне покриття. Для сучасного інтер’єру стане цікавим рішенням колекція LEAN, в якій чудово поєднані тропічні мотиви та імітація мармуру.
Аби дизайн ванної кімнати малих розмірів виглядав об’ємним та глибоким, можна розглянути варіант плитки с глянцевим покриттям GINEVRA. Вона віддзеркалюватиме світло та навколишні силуети, й на її поверхні переливатимуться мерехтливі відображення.
Матова фактура також дуже актуальна та має власний характер. Проте саме для маленької ванної кімнати варто обирати таку з обережністю, адже вона може створити ефект ще більш обмеженого та плаского простору.
Колекції плитки GINERVA та LEAN
Планування простору у маленькій ванній кімнаті
Простір ванної кімнати планується на основі головних вимог — це комфорт у повсякденному користуванні та функціональність кожної деталі. Попри невелику площу, завжди можна знайти рішення для зонування та встановлення всієї необхідної сантехніки, корисних меблів та дрібниць.
Душова кабіна замість ванни
Ванна займає досить велику частину кімнати, адже встановлюється на ширину майже всієї стіни. Якщо відмова від неї припустима, можна встановити замість ванни душову кабіну без піддону — це найбільш мінімалістичне та сучасне рішення.
В деяких випадках від ванни відмовитися неможливо, тому її вибирають відповідної форми та розміру. Наприклад, це асиметрична модель чаші — широка в узголів'ї й вузька та скошена в частині ніг. Вільний простір, який надає скошена частина, можна використати для монтажу маленької настінної раковини.
Вбудована сантехніка
В багатьох випадках інтегрована сантехніка зберігає багато простору. Замість класичного унітазу встановлюють інсталяцію, а пральну машину ховають в нішу під стільницю. Вільний простір стін використовують для монтажу сушарки для рушника, підвісного пеналу, дзеркала, гачків для одягу.
Як вибрати та розмістити шафки та полиці
Маленькі підвісні або вбудовані шафи, пенали та стільниці часто вибирають під колір оздоблення стін. Відтінок можна вибрати контрастний до настінної плитки або в одній кольоровій гамі.
Шафки
Цікавим рішенням стане комбінування текстури шаф та пеналів з підлоговим покриттям. Наприклад, плитка з імітацією деревини PARMINA гарно поєднується з меблями з такої ж текстури. Інтер’єр має гармонійний та довершений вигляд, коли його окремі елементи зв’язані кольором, фактурою або малюнком.
Полиці
У маленькій ванній кімнаті кожен квадратний сантиметр – на вагу золота. Для економії простору можна розглянути вбудовані полиці, що не займатимуть додаткового місця, як навісні шафки.
Вони дозволяють зберігати всі необхідні предмети під рукою, забезпечуючи легкий доступ до шампунів, миючих засобів та інших дрібниць. Полиці в стіні можуть бути гармонійно інтегровані в загальний дизайн ванної кімнати, особливо якщо вони оздоблені керамічною плиткою й не вибиваються з колірної концепції.
Дизайнерські рішення для полиць в стіні з керамічною плиткою
- - Контрастні акценти. Використання контрастної плитки для полиць створює цікавий візуальний ефект в дизайні маленької ванни. Наприклад, якщо стіни кімнати оздоблені світлою плиткою, полиці можна оформити темною плиткою або з яскравим візерунком. Колекція SPACE у класичному виконанні може стати натхненням в реалізації.
- - Єдиний стиль. Для створення гармонійного вигляду можна використовувати ту ж плитку, що і на стінах, для оздоблення полиць. Це дозволяє досягти цілісності дизайну, в якому не виділятимуться кути та стики.
- - Мозаїка. Оздоблення полиць мозаїчною плиткою додає інтер'єру витонченості та елегантності. Мозаїка особливо добре виглядає в невеликих просторах, додаючи їм динамічності завдяки дрібному візерунку.
Колекція SPACE
Поради зі створення відчуття простору в маленькій ванній кімнаті
Дизайн маленьких ванних кімнат виглядає затишно та стильно, якщо правильно підібрано й використано керамічну плитку на стінах та підлозі.
- Світлі кольори
- Великоформатна плитка
- Плитка з глянцевою поверхнею
- Вертикальна та горизонтальна укладка
- Плитка в тон стін
- Використання мозаїки
- Світла затирка
- Дзеркальні вставки
Білий, бежевий, світло-сірий або пастельні відтінки плитки здатні візуально розширити простір. Світла плитка з колекції DURIN відбиває світло й робить ванну кімнату більш об’ємною та просторою.
Плитка великого формату створює ілюзію цільного покриття, що візуально збільшує простір. До того ж, менша кількість швів забезпечить легше прибирання, адже між плиткою не накопичуватиметься волога.
Глянцева плитка відбиває більше світла, створюючи ефект збільшення простору. Вона додає блиску та елегантності інтер’єру ванної кімнати.
Вертикальна укладка плитки допомагає візуально збільшити висоту стелі, тоді як горизонтальна укладка робить приміщення ширшим. Використання цих технік залежить від бажаного вами ефекту.
Вибирайте підлогову плитку, що збігатиметься за кольором з покриттям на стінах, аби створити єдиний, безшовний вигляд. Це допоможе уникнути розбивки простору на частини, зберігаючи його цілісність.
Мозаїчна плитка на окремих ділянках, наприклад, у ніші душу або навколо дзеркала, додає акцентів і одночасно створює відчуття глибини. Вона може бути як однотонною, так і з яскравими візерунками.
Затирка для швів має збігатися з кольором плитки — це допоможе створити враження безшовної поверхні, що зробить ванну кімнату більш просторою
Дзеркальні поверхні в поєднанні з плиткою створюють ілюзію глибини та збільшують простір. Дзеркала з підсвічуванням створюють додатковий об’єм предметів інтер’єру.
Готові ідеї дизайну маленької ванни
Скандинавський стиль
Для відтворення стилю використовують білу, кремову або світло-сіру плитку на стінах та підлозі. Не буде зайвим доповнити інтер’єр дерев’яними полицями або стільницею, щоб додати теплоти та затишку. Натуральну деревину можна замінити керамічною плиткою CLASSIC OAK GREY з текстурою дерева, яка реалістично відтворює малюнок породи. Кольорові акценти у вигляді текстилю, наприклад, рушників у пастельних тонах або килимка підкреслять комфорт стилю сканді.
Мінімалістичний дизайн
Актуальна великоформатна плитка, що створить єдину, майже безшовну поверхню. Серед кольорів актуальними є білий, бежевий, зелений, сірий, синій, чорний, графітовий.
Якщо ви бажаєте максимально зберегти простір маленької кімнати – використовуйте мінімум декору та аксесуарів. Встановіть приховане підсвічування навколо дзеркала для створення м’якого, розсіяного світла, що є актуальним для стилю мінімалізм.
Еко-стиль
Еко-стиль поєднує простоту, натуральність й природну красу. Він ідеально підходить для тих, хто прагне створити затишне та спокійне середовище у своїй ванній кімнаті.
Використовуйте плитку натуральних відтінків зеленого, коричневого або пісочного. Плитка з текстурою дерева або каменю буде доречною, а живі рослини у горщиках підкреслять екологічність інтер'єру. Це може бути композиція з моху або бамбукові палички у вазі з водою.
Лофт
Цей стиль чудово підходить для поціновувачів сучасного, функціонального дизайну з елементами урбаністики. Саме керамічна плитка та керамограніт відіграють ключову роль у створенні індустріального вигляду ванної кімнати в стилі лофт. Рекомендується звернути увагу на плитку з матовою поверхнею, яка імітує бетон, мармур, камінь або метал.
Основні кольори для лофт стилю — сірий, чорний, білий та відтінки коричневого. Вони створюють атмосферу індустріальної простоти та легкої брутальності.
Плитка великого формату створює враження цілісної литої поверхні без стиків та кутів, що додає атмосфері ванної простору й сучасного вигляду. Прямолінійна укладка плитки підкреслює стриманість та простоту лофт стилю. Для створення динамічного вигляду можна використовувати діагональну укладку.
Дизайн маленької ванної кімнати може бути викликом, але з правильним підходом ви зможете створити простір, який буде не лише функціональним, але й стильним. Використовуйте сміливі ідеї та сучасні колекції плитки з нашого каталогу, аби перетворити ванну кімнату на справжній куточок комфорту і краси.